Szájsebészet - implantológia

A tökéletes és egészséges arcesztétikához néhány esetben szájsebészeti műtéteken keresztül vezet az út. Ha az íny alakját és méretét szeretnénk módosítani, akkor az ínyplasztika nyújthat megoldást. Ez segít az ajkak vonalainak megfelelőbb pozícionálásában és a fogak arányosabb megjelenésében. Létezik olyan eljárás, amely az íny méretének csökkentését célozza és lehetővé teszi az ajkak és a fogak nagyobb részének megjelenését, így javítva az arcesztétikát.

Egy másik műtét, az ínyátültetés során az íny egy részét egy másik területre mozgatjuk, például az ínyvisszahúzódás (recesszió) kezelése érdekében. Ez segíthet az arckontúrok javításában és az ajkak vonalainak megfelelőbb pozícionálásában.

Foghúzás

Az egyik legáltalánosabban végzett fogászati beavatkozások közé tartozik a foghúzás, mégis sebészi beavatkozásnak számít, amelynek van ellenjavaslata és esetleges következménye is lehet.

Mikor javasolt a fogeltávolítás?

Implantáció

Az implantátumok és azokra épített fogpótlások nyújtják a foghiányra a legstabilabb megoldást. Ennek a módszernek a nagy előnye, hogy nem csak rendkívül stabil és esztétikus, de az egészséges fogak megőrzése is kulcsfontosságú szempont. Egy híd esetében a foghiány melletti fogak anyagából kell lecsiszolni ahhoz, hogy a híd középső része megfelelően pozícionálható és terhelhető legyen. Az implantátumok alkalmazása során azonban a foghiány melletti fogakat nem érinti negatívan a fogpótlás, így azok épségét és állapotát megőrizhetjük. Ezáltal az implantátumokon alapuló megoldás hosszú távon is fenntartható és kíméli az egészséges fogakat.

Általában azoknak a pácienseknek ajánlják a fogászati implantátumokat, akik jó egészségi állapotban vannak, és akiknél az állcsont növekedése már lezárult (általában 18 év felett).

Az implantációnak felső korhatára nincs, a kor nem kizáró tényező. Az egyén életmódja, általános egészségi állapota és az implantáció során felmerülő konkrét indikációk és ellenjavallatok alapján dől el, hogy ki számára ajánlott és ki számára nem.